Už je to tady zas. Teda respektive bylo to tu zas. Už nejsem dvacet sedmička! Čas nezastavíš. Jsem docela rád, že mám dětská léta za sebou. Nesnášel jsem totiž, když dospělí povídali do noci a já musel jít spát. Dodnes si pamatuju, jak nás paní učitelky ve školce posílaly do chrňovic. Výraz chrňovice mi utkvěl a dodnes ve mne vyvolává pocit „zoufalství“. Tolik vzpomínka na školkovou Indiánskou noc. Od školky se toho hodně změnilo – naštěstí!

Kupříkladu jsem složil Státní maturitu. Ne, nechci se chlubit! Má to širší pointu. Jak asi víte zajímám se o aktuální dění a politiku. V den, kdy jsem se dozvěděl radostnou zprávu o zdárném zvládnutí Státní maturity, byl zadržen Dr. Rath s krabicí vína, tedy alespoň dle jeho tvrzení. Po otevření krabice a policejním konstatování, že to víno asi nebude. Co v krabici nakonec bylo asi není třeba připomínat – sedm milionů korun.

Státní maturitu jsem dělal v roce 2012 a dnes – 26. června 2019 padl pravomocný rozsudek a David Rath dostal sedm let ve věznici s ostrahou. Za pozornost také stojí, že rozsudek přišel v momentě, kdy v televizi hřímal Andrej Babiš, jehož vláda právě čelila pokusu o svržení. Hned jsem si vzpomněl na pana „hejnce“= hejtmana a poslance Ratha…Taky říkal, že je nevinný.

Červen byl bohatý na události, nyní nastává doba dovolených, odpočinku. Přeji Vám pohodový a klidný červenec! Jak Vy vzpomínáte na školní léta, byly pro vás prázdniny „trestem“, nebo odměnou?

Foto: Michal Mašek

Sdílej