Je mi neveselo, je mi smutno. Možná je to nastupujícím podzimem. Možná je to událostmi, které se dějí. A možná všechno dohromady. To, že zemřel Karel Gott víme všichni. Byl toho plný internet a do něj patřící Twitter, Facebook a Instagram. Nezůstala pozadu televize, rádio, noviny. Popravdě, jsem se rozmýšlel, zda to mám reagovat. Své sociální sítě jsem nepřipojil k mainstreamu. Omezil jsem se na pár poznámek na Twitteru.

Tím nechci říct, že by mě odchod Karla Gotta nezasáhl, zasáhl. Zasáhl mne o to víc, když jsem slyšel vystoupení některých našich vrcholných ústavních činitelů, kteří se snaží ze smrti člověka udělat si lepší mediální obraz. Hlavně být vidět, to je oč tu běží. Za hyeny jsou označováni novináři. Skutečně jsou to novináři? Skutečně to jsou oni?

Kampaň postavená na smrti člověka mi nepřijde normální a už vůbec morální. Dělat se hezký a vtírat se, ukazovat na pozadí smrti… Tohle není skutečný smutek, ale smutek pro kamery, a to mi nikdo nevymluví. Divadlo pro voliče, divadlo na voliče. Zdarma a se smrtí, o to víc nechutné.

V den úmrtí Karla Gotta jsem na Twitteru viděl příspěvek, kde uživatel nabízí bankovku, která byla vydána k osmdesátým narozeninám Gotta. Uživatel ji nabízel se slevou deset tisíc korun. Zdůvodnění? Sleva u příležitosti úmrtí! Kdo je hyena?? A ani ta hyena se nechová tak, jako se chovají někteří lidé.

Včera – 6. října zemřela herečka Vlasta Chramostová, čeho budeme svědky tentokrát? …

Sdílej