20.říjen Léta páně 2017 je pro mne osobně nejvýznamnější den roku, (ne-li života) a věřím, že nejen pro mne. V tento den jsme s Terezkou Otavovou poprvé ucítili vůni naší knížky! Terezka je herečka Horáckého Divadla v Jihlavě a malování má jako svůj koníček. Seznámili jsme se díky divadlu. Jednoho dne jsem zahlédl její obrázky, neváhal jsem a poprosil jsem ji, jestli bychom nemohli spolupracovat. Od té chvíle Když přijde Láska… dostala nový rozměr.

Ano pochopili jste správně – Knížka se jmenuje: Když přijde Láska… Jedná se o sbírku jednadvaceti básní inspirované Životem, Lidstvím a nejniternějšími pocity. Doplněné o nádherné ilustrace.

Psát o vlastním díle moc nejde.  Autor má jen pozorovat, vnímat odezvu čtenářů. Hodnotit musíte Vy. Zrovna tak nemohu čtenářům říct, jak a co mají vnímat a jestli to, či ono pochopili či nepochopili správně. V tomto ohledu je myšlenka čtenáře to, co rozhodne, nikoliv autor. Co z toho plyne? Přečtěte si knížku-Ona Vám už poví, co je třeba.  Já budu jen tiše poslouchat Vaše pocity a dojmy, pokud si to budete přát.

Anotace knihy:

Je pro mne ctí a zážitkem mít možnost setkávat s Václavovou poezií, ale také s ním samotným. A stejně jako poetika jeho básní, tak i jeho žití je prostoupeno hlubokou filosofií.

Odvaha a otevřenost umocněná silným emotivním prožíváním, plná otázek a touhy po odpovědích, jednotné téma v rozvitých variantách, stesk i naděje jdoucí bok po boku, a nezměrná láska jako hlavní podstata literární výpovědi i základní kámen životního postoje. To je Václavova poezie, to je Václav

Ivana Měkotová

Ukázku z knihy najdete zde: Když přijde Láska… na podzimní knižní veletrh

  Když přijde Láska…Může být i u Vás


  • Komenského 33
    586 01  JIHLAVA

    Napište mi přes Facebook stránku
    na e-mail: knizka@vberanek.cz

Knížka stojí 220,- Kč VČETNĚ POŠTOVNÉHO

Když přijde Láska…
Vydala a vytiskla Nová tiskárna Pelhřimov

Sdílej