MŮJ PŘÍBĚH

Narodil jsem se šestnáctého dne v měsíci červnu, roku jednadevadesát. Nepřišel jsem jen tak, protože já musím mít vždycky něco extra…

Na Svět jsem přišel s něčím, co mi žití trošku komplikuje, ale stěžovat si taky nemůžu. Vše má totiž své plusy i mínusy ostatně jako vždy. Od narození mám dětskou mozkovou obrnu (DMO), kvadruspastickou formu (tzn. neurologické postižení všech čtyř končetin).

Začátky nebyly úplně jednoduché, on totiž Život není nějaký hej, nebo počkej a každý prochází obdobím, kdy to má chuť lidově řečeno zabalit. Jsem rád, že jsem to nezabalil…

Základku jsem absolvoval v Lipnici nad Sázavou. Poté jsem nastoupil na střední školu do Světlé nad Sázavou, kde jsem čtyři roky studoval obor Sociální péče – Sociálněsprávní činnost. Získal jsem maturitní vysvědčení a myslel si, že studia bylo až dost. Jenže ono ne.

Nechal jsem se přemluvit a šel na VOŠ do Světlé nad Sázavou, kde jsem studoval obor Řízení sklářské a keramické výroby a po třech letech řádného studia jsem dosáhl cíle. Získal jsem diplom a titul za jménem – DiS.

Nečekám, co mi kde spadne do klína, ale aktivně se zajímám o dění kolem sebe. Rád poznávám nové lidi a miluju, když se něco děje…

Vloni v létě jsem se účastnil Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě. Byl to pro mne jeden z největších zážitků a parádní týden – Už se moc těším na ten, co bude následovat.

Od září 2017 do října 2018 jsem pracoval pro obecně prospěšnou společnost Háta na pozici PR.  I nadále jsem součástí týmu regionálního zpravodajského portálu Vysočina-news.cz.

Ve svém volném čase pracuji na počítači, věnuji se tvorbě jednoduchých internetových stránek, přečtu si pěknou knihu, podívám se na dobrý film v televizi a občas i v kině a již 14 let pravidelně navštěvuji divadelní představení Horáckého divadla v Jihlavě. A už osm let jezdím na koni. Také rád poznávám krásy České republiky.

Zajímám se o věci mezi nebem a zemí. Když mě políbí múza, píšu kromě článků i poezii.
V říjnu 2017 spatřila světlo světa básnická sbírka – Když přijde Láska…

Můj život je pestrý a mám ho rád. Hodně mi pomáhají Přátelé a lidé, kteří jsou součástí Mého příběhu…