Před čtrnácti dny jsme se s mamkou a kamarádkou rozhodli, že navštívíme Vánoční trhy v Olomouci. Sehnali jsme ubytování v Hotelovém domě, kterému jsem začal říkat „Hotelovna.“ Proč? Protože Hotelový dům měl zjednodušeně řečeno dvě poloviny. Na jedné polovině byl nápis Hotel a na té druhé Ubytovna. Odtud tedy můj zjednodušený výraz.

Nevím proč, ale na recepci jsem čekal mladou dámu. A ejhle! Za okýnkem byla starší paní. No nic, tak rande nebude, pomyslel jsem si. 😀 Pokoj byl fajn. Sice jsem si připadal jako na návštěvě u tety, která bydlela v panelovém domě. Ano, „Hotelovna“ byl / je panelák. Ale na tu jednu noc to bohatě stačilo a bylo to fajn.

Po rozkoukání a zabalení mé osoby do fusaku, jsme se vydali na náměstí. Cestou jsme zahlédli místní kancelář SPD Tomia Okamury, přešli jsme několik přechodů.

Vánoční trhy v Olomoucí čítají 140 stánků. My jsme po příchodu hledali punč. Však proto jsme tam taky jeli! Moravský punč s mandarinkou byl nejlepší. Mezi stánky byl dokonce i Polévkový bar! Prostě na co jste pomysleli a co patří k Vánocům bylo tam. Včetně pečených kaštanů – byly dobrý akorát se blbě loupaly. Na večeři jsme našli fajn restauraci – Srnčí se šípkovou omáčkou a bylinkovým knedlíkem, to jsem si dal! A na závěr? Kafe, trdelník v jednom ze stánků a ještě jednou Moravský punč.

Jo, málem bych zapomněl, letos mají v Olomouci 30 metrů vysoké ruské kolo s velmi ochotnou obsluhou, díky které jsem si užil výhled i já! Takže, díky pánové od Adventního kola. 😊

A jak Vy, hledáte Vánoční atmosféru?

P.S. Pro samé nasávání Vánoc jsem nevytáhl mobil a nepořídil žádné tematické foto, proto děkuji autorovi fotografie: ShenXin, že vložil tematický obrázek do databáze Canva.com.

Sdílej