Jsem Vašek Beránek

Básník vozíčkář milující divadlo. Autor knihy Když přijde Láska… Jsem optimista se srdcem na dlani a smyslem pro humor.

Začátek mého příběhu

Narodil jsem se šestnáctého dne v měsíci červnu, roku jednadevadesát. Nepřišel jsem jen tak, protože já musím mít vždycky něco extra…

Na Svět jsem přišel s něčím, co mi žití trošku komplikuje, ale stěžovat si taky nemůžu. Vše má totiž své plusy i mínusy ostatně jako vždy. Od narození mám dětskou mozkovou obrnu (DMO), kvadruspastickou formu (tzn. neurologické postižení všech čtyř končetin).

Začátky nebyly úplně jednoduché, on totiž Život není nějaký hej, nebo počkej a každý prochází obdobím, kdy to má chuť lidově řečeno zabalit. Jsem rád, že jsem to nezabalil…

Školní léta

Základku jsem absolvoval v Lipnici nad Sázavou. Poté jsem nastoupil na střední školu do Světlé nad Sázavou, kde jsem čtyři roky studoval obor Sociální péče – Sociálně správní činnost. Získal jsem maturitní vysvědčení a myslel si, že studia bylo až dost. Jenže ono ne.

Nechal jsem se přemluvit a šel na VOŠ do Světlé nad Sázavou, kde jsem studoval obor Řízení sklářské a keramické výroby a po třech letech řádného studia jsem dosáhl cíle. Získal jsem diplom a titul za jménem – DiS.

Nečekám, co mi kde spadne do klína, ale aktivně se zajímám o dění kolem sebe. Rád poznávám nové lidi a miluju, když se něco děje…

Pracovní zkušenosti

V létě 2016 jsem se poprvé zúčastnil Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě Neměl jsem tušení jak mi tenhle projekt změní život! Ne, nepřeháním. LŽŠ mi změnila život! Je mi obrovskou ctí, že mohu být součástí letní školy.

Jsem členem zpravodajského regionálního portálu Vysočina – news.cz, zde působím od roku 2016 jako správce sociálních sítí a editor.

Pracoval jsem pro obecně prospěšnou společnost Háta, kde jsem působil od září 2017 do října 2018 na pozici pracovníka pro styk s veřejností. Byla to pro mne cenná zkušenost a velmi si vážím příležitosti, kterou jsem dostal. „Na místo činu“ se rád vracím na různé akce a se zájmem sleduji rozvoj  a dění v Hátě v Ledči nad Sázavou.

Můj volný čas

Ve svém volném čase pracuji na počítači, věnuji se tvorbě jednoduchých internetových stránek, přečtu si knihu, podívám se na film v televizi a občas i v kině. Pravidelně navštěvuji Horácké divadlo Jihlava -od sezony 2003/2004 – dodnes.

Už devět let jezdím na koni. Rád poznávám krásy České republiky. Zajímám se o věci mezi nebem a zemí. Když mě políbí múza, píšu kromě článků i poezii. Na podzim v roce 2017 jsem vydal knížku – Když přijde Láska... 

Můj život je pestrý a mám ho rád. Hodně mi pomáhají Přátelé a lidé, kteří jsou součástí Mého příběhu…

Fotogalerie z akcí

« z 2 »
« z 2 »

Videa

Partneři