Kdož mne sleduje na mých sociálních sítích, určitě před pár dny zaregistroval informaci, že italský skladatel a klavírista Ludovico Einaudi ohlásil nové album. Pan Einaudi a jeho hudba pro mne znamená tak mnoho, že to ani nedovedu slovy obsáhnout a vyjádřit. S Jeho hudbou jsem se poprvé potkal před pár lety, kdy jsem poprvé uslyšel jeho písničku díky sociálním sítím.

Vzal jsem útokem nejmenovaný online obchod s hudbou a nakoupil všechna dostupná cédéčka, která Ludovico vydal. Pak jsem se dostal k filmu Nedotknutelní, kde významnou roli hrála právě hudba tohoto italského skladatele. Díky němuž dostal tenhle film další rozměr – hluboký příběh podle skutečné události s hudbou plnou emocí. Humorem a hláškami: „Kdo se nehýbe, ten nemlsá!“ A mnoha dalšími.

V listopadu 2016 Ludovico přijel do Prahy a představil svou desku „Elements“. A já…Byl u toho. Úžasný zážitek!  Opět nedovedu vyjádřit slovy pocity, atmosféru…

Právě dnes – 15. března 2019 vydává Pan Ludovico Einaudi  CD nazvané: „Seven Days Walking – Day 1“ – Sedm dní procházení – den 1. Co den, to jedno CD, které vyjde každý měsíc.


Možná se ptáte, proč že o tom píšu? 1) Pan Einaudi pro mne znamená tak moc… Provází mne všemi obdobími.  2) V Česku se o něm mluví málo a já to chci změnit, protože…Maestro Ludovico Einaudi… ♥

 

Znáte Pana Ludovica Einaudi, jak se Vám líbí jeho tvorba? Napište mi do komentáře… 

 

 

 

Sdílej